Zwierzaki

Weźcie do domu słodkiego Iryska…

Kolejny senior na naszym schroniskowym pokładzie… Trafił tu jako bezdomny psiak, nikt go nie szukał , nikt o niego nie pytał. Jego wiek nie wróży dobrze, jeśli chodzi o adopcję, ale spróbować warto, bo Irysek to naprawdę kochany, poczciwy psiaczek.

Psinek jest mały, bardzo spokojny, cichy, mieszka w schroniskowym biurze, gdzie bez problemu nawiązuje koleżeńskie stosunki z innymi psami. Wytrzymuje z potrzebami fizjologicznymi do rana – wnosimy na podstawie tych obserwacji, że był nauczony czystości. Nie narzuca się człowiekowi, leży spokojnie i macha na jego widok ogonkiem, jest bardzo wdzięczny za każdą, nawet najkrótszą chwilę uwagi, czy pieszczotę.
Irysek lekko utyka na jedna łapkę. Wykonaliśmy badanie rtg, okazało się, że to zmiana zwyrodnieniowa, na którą niewiele można pomóc – nie są więc wskazane wysokie schody (zawsze jednak można przenieść te parę kilogramów, jeśli tylko ktoś naprawdę zechce psiakowi pomóc i zabrać go ze schroniska do domu).

Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto się nie zgodzi, by kochany Irys dokończył żywota w schronisku dla niechcianych, samotnych, opuszczonych zwierzaków…

Irys przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach koło Olsztyna.

(rok ur. ok. 2007)KONTAKT: 606 507 829