Zwierzaki

Tosia i Tola czekaja na dom

TOSIA I TOLA
URODZONE: marzec 2020
ODROBACZENIE: tak,
SZCZEPIENIE: tak
KASTRACJA: jeszcze nie
Tosia (biało-czarna) i Tola (buro-biała). Dziewczyny trafiły do domu tymczasowego końcówka marca jako ok. 10-cio dniowe oseski. Były karmione z butelki, masowane, przytulane i bardzo kochane. Wyrosły na dwie przebojowe kocice.
Tosia w domu tymczasowym znana jest jako Żarło. Nie trzeba długo nad tym dumać, jako malutkie kocie była bardzo, ale to bardzo żarłoczna, mleko piła niesamowicie łapczywie. jak zaczęła dostawać stały pokarm ostatnia odchodziła od miski. Aktualnie czasami jest trochę wybredna, nie wszystkie karmy jej smakują, natomiast ludzkie jedzenie jest dla niej fantastycznym przysmakiem. Nie ważne czy to dżem czy barszcz z uszkami, jak tylko znajduje się na talerzu człowieka, to na pewno ja zainteresuje 🙂
Tola natomiast w domu tymczasowym znana jest jako Harpun. Dlaczego Harpun? Ponieważ jako małe kocie była bardzo zadziorna. Jeszcze dobrze nie potrafiła chodzić, ale atakowanie rak opiekuna wychodziło jej fantastycznie. Głaskanie? Eee tam, lepiej pogryźć trochę rękę!
Oprócz tego obie dziewczyny są bardzo energicznymi kotami i wszędzie jest ich pełno. Są niesamowicie ciekawskie. Wszystko nowe co pojawia się w domu zostaje przebadane i przewąchane, a jeszcze jak okazuje, że da się to zjeść to już w ogóle dziewczyny są w niebo wzięte (szczególnie Tosia). Walki kotów? Im mniejsza powierzchnia (np taboret, pudełko) tym bardziej zażarta walka. Uwielbiają się wspólnie bawić, są wręcz od siebie uzależnione. Razem rozrabiają, jedzą i śpią. Dzięki temu nie wymagają zbyt wielkiej uwagi ze strony opiekuna. Oczywiście nie jest tak ze w ogóle go nie potrzebują!
Dziewczyny kochają być głaskane, miziane i przytulane.
Tosia wręcz ostentacyjnie to pokazuje, przybiega miaucząc głośno, zaczyna delikatnie drapać opiekuna po nodze domagając się wzięcia na ręce i głaskania. Tola natomiast swoją chęć do głaskania najczęściej pokazuje rano, przychodząc do opiekuna, wita go mokrymi całusami na całej twarzy.
Świetnie dogadują się z trzema dorosłymi rezydentami i z nową, malutką (dwu miesięczna) przyrodnią siostrzyczką.
Szukamy dla Tosi i Toli wspólnego niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który zadba o kastrację w odpowiednim wieku i otoczy je najlepsza opieką.
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Pobierz ankietę adopcyjną (link: http://www.stawiamynalapy.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ankieta_Adopcyjna_SnL_form.pdf?fbclid=IwAR1NQp2gsvpYwpFmqA4cYovReHomBvsILMvuRD-rowlP3qVCwrroQoF3aeQ), zapisz ją dysku komputera, otwórz w programie Adobe Reader, a następnie wypełnij, zapisz i wyślij do nas na adres e-mail podany w ogłoszeniu kota, którego chcesz adoptować. Poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.KONTAKT: KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)