Zwierzaki

STOPEK-pogodny, spokojny starszy psiak-pokocha człowieka i będzie oddany, adopcj

Mały podpalany piesek

Przedstawiamy Stopka, zwanego też pieszczotliwie Bobasem, który trafił do naszego schroniska.

Stopek to psiak niewielki, starszy. Psiak waży około 10-11 kg. to jego właściwa masa ciała. Stopek obecnie ma około 9-10 lat.

Piesio został znaleziony w zielonej parcianej obroży, był dość brudny, drapał się, miał pasożyty zewnętrzne. Obecnie nie ma już z tym problemu.

Jego sierść odrosła, teraz jest piękna i lśniąca, gęsta, Stopek odzyskał właściwą masę ciała i wygląda ładniutko.

Zdrowie:

Stopek prawdopodobnie był trzymany na łańcuchu, poruszał się charakterystycznie dla piesków łańcuchowych.

Od czasu, gdy trafił do nas znacznie rzadziej zatacza kręgi jak psy z łańcucha, ładnie spaceruje na smyczy, zapomniał w końcu o swoich niefajnych przyzwyczajeniach.

Piesio miał wykonany Rtg stawów biodrowych i kolanowych. Lewa łapka ma stare zmiany (Osteochondritis – tzw. mysz stawowa), ale na obecną chwilę wdrożono suplementację i odstąpiono od zabiegu.

Jest sprawny i w tym wieku w którym jest nasz Bobasek ten zabieg mógłby przynieść więcej szkody niż pożytku.

Zmiana była prawdopodobnie spowodowana trzymaniem na uwięzi.

Stopek jest niewielki, obecnie już w ogóle nie kuleje, nie wykazuje żadnych objawów bólowych. Psiak  jest pod kontrolą lekarza weterynarii.

Usposobienie:

Stopek dogaduje się z innymi psiakami, nie dokucza nikomu,  podczas jedzenia pilnuje trochę swojej miski ale poza tym jest super.

Być może nie miał wystarczająco dużo jedzenia w przeszłości i stąd bronił tego, co ma.

To dość uroczy staruszek, który pomimo swoich lat ma jeszcze w sobie na tyle energii by podreptać z opiekunem przy boku i zmobilizować go do kilku spacerków w ciągu dnia ;).

Stopek uwielbia swoją czerwoną podusię, śpi na niej przytulony, a gdy wstaje przeciąga się i merda ogonkiem.

Być może Stopek nie jest szczególnie wylewny, a do człowieka na początku podchodzi z dystansem, ale to urocze zwierzątko zasługuje na dobry i troskliwy dom na ostatnie lata swojego życia.

Do opiekunów jest przyjazny i cieszy się na ich widok.

Stopek jest cichutkim pieskiem, bez problemu może zamieszkać w bloku czy domu.

Bardzo prosimy o szansę dla naszego Bobaska.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i po wykonaniu niezbędnych badań (wszystko ok) został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.plKONTAKT: 793993779