Zwierzaki

Perełka – młoda, niewielka, lubi dzieci

Perełka jest młodziutką, niedużą, sunią, na dłuższych łapkach, przez co sprawia wrażenie średniej wielkości psiaka, a waży raptem 10 / 12 kg.
Umaszczenie czarne podpalane, tzn.: w delikatne plamki brązowe w okolicach pyszczka i na łapkach.
Suczka trafiła do przytuliska w Szydłowcu, na początku sierpnia 2018. Porzucona w polach jak dziesiątki suk w naszych okolicach, które przestały być słodziutkimi szczeniakami, dojrzały i dostały cieczki!
Początkowo była zagubiona – bała się człowieka i większych psów. Siedziała wystraszona w budzie. Dzięki pracy wolontariuszy nabrała zaufania do ludzi i nauczyła się chodzić na smyczy.
Z obserwacji jej zachowania wiemy dużo więcej o jej charakterze i temperamencie i zachowaniu – co trzeba DOKŁADNIE przeczytać.
Perełka jest spragniona kontaktu z człowiekiem, lubi zarówno dorosłych jak i dzieci w wieku szkolnym . Uwielbia przytulać się do człowieka.
Jest uległą sunią, nie ma w niej żadnej agresji, jeśli chce się przypodobać to kładzie się na brzuchu i kuli lub kładzie na plecach i pokazuje brzuch.
Jest bardzo radosną, ENERGICZNĄ sunią – UWIELBIA się bawić i z człowiekiem i zabawkami i zaczepia często do zabawy, lubi mieć zajęcie min. zabawkami, gryzakami, spacerami i to zajęcie też jej trzeba zapewnić aby nie psociła.
Jednocześnie z racji, że Perełka bardzo często z radości biega jak szalona i zdarza się jej podgryzać delikatnie za ręce i kostki /uczona jest ze nie wolno/ – nie zostanie wydana do domu gdzie są kilkuletnie dzieci, bo także z rozpędu może dziecko niechcący przewrócić chcąc okazać nadmiar czułości.
Uczy się podstawowych komend i coraz lepiej jej idzie, umie chodzić na smyczy /w obroży i szelkach/.
Umie zachowywać czystość przy regularnym wyprowadzaniu na spacery. Zostawiana sama ogólnie nie niszczy ale zdarza jej się coś pogryźć, powinna mieć zostawiane zabawki, gryzaki.
Perełka jest przyjazna wobec innych psów bez względu na płeć – lepiej dogaduje się z samcami, suki próbuje dominować, ale to kwestia dobrego podejścia i nastawienia i powinno być ok /ale trzeba mieć na uwadze początkowe problemy/.
Jako energiczna sunie nie nadaje się do starszych spokojnych psiaków .
Koty toleruje ale niekiedy jeszcze zdarza jej się pogonić – jak kot przyzwyczajony do psów to da sobie z Perełką radę .
W miarę upływu czasu można zauważyć, że próbuje dominować wśród zwierzaków i stara się skupiać na sobie uwagę człowieka, co też trzeba z nią ustalić że wszyscy są na równych prawach.
Tak jak każdy pies adopcyjny potrzebuje czasu na poznanie swoich opiekunów, nowych warunków oraz odnalezienia się w otoczeniu.
Dobry byłby dla niej dom z ogródkiem, ale w bloku także się odnajdzie w aktywnej dawce ruchu i zajęcia /spacerów/.
Perełka ma około 1,5 roku, jest odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana.
Obecnie przebywa w okolicach Szydłowca k. Radomia, ale szuka domu nie tylko w tej okolicy, bo tu adopcje to rzadkość i marne szanse, że się doczeka, dlatego ogłaszana jest także na inne miasta.
Fajnie by było aby te psy znajdywały tu pomoc w Szydłowcu, ale jest jak jest i mało co się zmienia, oprócz kolejnych rozmnażanych i potem porzucanych tak jak ONA 🙁
Więcej informacji o suni, zdjęć / filmików – kontakt :
Kamila 604 322 515
psy.szydlowiec@gmail.com
Adopcja / opieka nad psem – wcześniejszy kontakt , przeprowadzana wizyta przeadopcyjna przez wolontariusza , podpisanie umowy.KONTAKT: Kamila 604 322 515