Zwierzaki

Perełka – 9 kg przyjacielska sunia

Perełka jest młodziutką, niedużą, drobnej budowy sunią, na dłuższych łapkach, przez co sprawia wrażenie średniej wielkości psiaka , a waży raptem 9 / 10 kg.
Umaszczenie czarne podpalane, tzn.: w delikatne plamki brązowe w okolicach pyszczka i na łapkach.

Suczka trafiła do przytuliska w Szydłowcu, na początku sierpnia 2018. Porzucona w polach jak dziesiątki suk w naszych okolicach, które przestały być słodziutkimi szczeniakami, dojrzały i dostały cieczki!
Początkowo była zagubiona – bała się człowieka i większych psów. Siedziała wystraszona w budzie. Dzięki pracy wolontariuszy nabrała zaufania do ludzi i nauczyła się chodzić na smyczy.

Perełka jest spragniona kontaktu z człowiekiem, lubi zarówno dorosłych jak i dzieci w wieku szkolnym. Uwielbia przytulać się do człowieka.

Jest uległą sunią, nie ma w niej żadnej agresji, jeśli chce się przypodobać to kładzie się na brzuchu i kuli lub kładzie na plecach i pokazuje brzuch/.

Jest bardzo radosną, ENERGICZNĄ sunią – UWIELBIA się bawić i z człowiekiem i zabawkami i zaczepia często do zabawy, lubi mieć zajęcie min. zabawkami, gryzakami, spacerami i to zajęcie tez jej trzeba zapewnić aby nie psociła .

Jednocześnie z racji że Perełka bardzo często z radości biega jak szalona i zdarza się jej podgryzać delikatnie za ręce i kostki /uczona jest ze nie wolno/ – nie zostanie wydana do domu gdzie są kilku letnie dzieci, bo także z rozpędu może dziecko niechcący przewrócić chcąc okazać nadmiar czułości.

Uczy się podstawowych komend i coraz lepiej jej idzie, umie chodzić na smyczy / w obroży i szelkach/.

Umie zachowywać czystość przy regularnym wyprowadzaniu na spacery .

Perełka jest przyjazna wobec innych psów bez względu na płeć – lepiej dogaduje się z samcami , suki próbuje dominować, ale to kwestia dobrego podejścia i nastawienia i powinno być ok /ale trzeba mieć na uwadze początkowe problemy/.
Jako energiczna sunie nie nadaje się do starszych spokojnych psiaków .
Koty toleruje ale niekiedy jeszcze zdarza jej się poganiać – jak kot przyzwyczajony do psów to da sobie z Perełką radę.

W miarę upływu czasu można zauważyć, że próbuje dominować wśród zwierzaków i stara się skupiać na sobie uwagę człowieka, co też trzeba z nią ustalić że wszyscy są na równych prawach.

Tak jak każdy pies adopcyjny potrzebuje czasu na poznanie swoich opiekunów, nowych warunków oraz odnalezienia się w otoczeniu.
Dobry byłby dla niej dom z ogródkiem, ale w bloku także się odnajdzie w aktywnej dawce ruchu i zajecia / spacerów.

Perełka ma około 1,5 roku, jest odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana.

Obecnie przebywa w Szydłowcu k. Radomia, ale szuka domu nie tylko w tej okolicy, bo tu adopcje to rzadkość i marne szanse że się doczeka, dlatego ogłaszana jest także na inne miasta.

Więcej informacji o suni, zdjęć / filmików – kontakt :
Kamila 604 322 515
psy.szydlowiec@gmail.com

Adopcja / opieka nad psem – wcześniejszy kontakt, przeprowadzana wizyta przeadopcyjna przez wolontariusza, podpisanie umowy.KONTAKT: Kamila 604 322 515
psy.szydlowiec@gmail.com