Zwierzęta

Hejka, Mireczki chcę…

Hejka, Mireczki chcę przedstawić Wam nowy nabytek – Malik 8tyg 😀
Po części to dzięki Wam, żonę udało się urobić z yorka na westa i był to strzał w 10.
Jak na szczeniaka jest mega inteligentny i stosunkowo bezproblemowy jak na pierwsze dwa dni w nowym domu, wiadomo zmaga się z problemami wieku szczenięcego (bywa kupa sik w domu + wycie jak zostaje sam) w związku z tym mam kilka pytań:

1.) Najlepszy sposób na naukę psa sikania przed domem to? kupić matę, czy uczyć od małego na zew? nagradzać po kupie itp?
2.) Jaka karma dla psiaka 8 tyg? Kupiłem Royal Canin Mini Puppy, bo taką też zostawał, ale poczytałem i ta karma jest przeleklamowana sądząc po składzie, większość to kukurydza, której nawet mój brzuch nie toleruje… aczkolwiek psiak zajada się nią, ale wole od początku podawać mu coś wartościowego. Cena? coś w podobie do tej Royala.
3.) Pies jest niesamowitą przylepą, nie odstępuje nas nawet na 5 cm, w czasie gdy jesteśmy w zasięgu wzroku to jest ideał, chcemy go nauczyć aby jednak zostawał 2-4 h dziennie sam w domu.
Próby zamakania go w pokojach kończą się niesamowitym wyciem + niespodziankami. Przetrwać to i z czasem wydłużać mu czas w zamknięciu czy jakieś inne metody?
4.) Mamy jakiś tag do westów? 🙂

#karma #zwierzaczki #zwierzeta #psy #west #pies #pokazpsa